Subota, 24.08.2013.

15:46

Srbija ponovo ubedljiva u Istanbulu

Košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je u Istanbulu i drugu ubedljivu pobedu na poslednjem pripremnom turniru pred Evropsko prvenstvo.

Izvor: AG

Autor: AG

U duelu koji ste mogli da pratitie na televiziji B92 tim Dušana Ivkovića je pobedila selekciju Belgije sa 79:52.

Naš tim je protiv Belgije odigrao veoma slabo prvo i veoma dobro drugo poluvreme. Utakmica je praktično odlučena početkom treće četvrtine kada je Danilo Anđušić serijom trojki doneo našem timu dvocifrenu prednost.

Bek Virtusa bio je i najefikasniji igrač u našem timu sa 17 poena (4 trojke), Nemanja Nedović dodao je 15, kapiten Krstić imao je 8, a Nikola Kalinić 7 poena. Na drugoj strani 12 je ubacio Mors, a po 10 Van Rosom i Ervel.

U nedelju u poslednjem duelu na turniru naša selekcija će igrati protiv domaćina Turske (17h TVB92).

Dušan Ivković počeo je duel protiv Belgije u petorci Bogdanović, Marković, Mitrović, Krstić, Nedović. Neš tim počeo je pomalo uspavano utakmicu, pa je Ivković već u 3. minutu zatražio tajm-aut pri vođstvu Belgijanaca 9:3.

Pre toga, parket je napustio Stefan Marković zbog povrede skočnog zgloba.

Nije ni minut odmora mnogo toga promenio u igri naše selekcije. Belgijanci su igrali sa očigledno mnogo više motiva i zbog toga su nakon 10 minuta imali šest poena viška – 21:15.

Nije se mnogo stvari promenilo na parketu ni u drugoj deonici. Belgijanci su odlično šutirali sa distance, pa su u 15. minutu nakon nove trojke Van Rosoma imali i dvocifrenu prednost – 29:19.

U nastavku prvog poluvremena naša ekipa uspela je da uhvati kakav takav priključak, pa je nakon 20 minuta bilo 34:28 za Belgiju. Kalinić je sa 6 poena bio najefikasniji u našem sastavu na poluvremenu, Katić je ubacio pet, a Bogdanović i Nedović po 4 poena.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao našem timu, odnosno Danilu Anđušiću. Srpski tim je zaigrao pre svega mnogo bolje u odbrani, a Anđušić je za manje od pet minuta ’izrešetao’ koš Belgije sa 12 poena. Postigao je tri vezane trojke, a onda je iznudio tri slobodna bacanja koja je takođe pogodio i Srbija je preokrenula – 42:36 u 25. minutu.

Belgija se na trenutak vratila u meč, ali naš tim je igrao sve bolje. U nastavku treće deonice razigrali su se Nedović i Krstić, a Anđušić je još jednom trojkom doneo +11 Srbiji nakon 30 minuta – 54:43.

U poslednjih deset minuta nije bilo dileme. Naš tim je igrao sve bolje i bolje, odbrana je delovala sve sigurnije i na kraju je naša selekcija zabeležila još jednu ubedljivu pobedu.