Ponedeljak, 14.10.2019.

21:00

Tzv. Kosovo "diše za vratom" Češkoj, Englezi obezbedili vizu za EP!

Fudbaleri FS Kosova savladali su selekciju Crne Gore na svom terenu sa 2:0, u meču grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: MT

Autor: MT

Tzv. Kosovo
Photo by Clive Mason/Getty Images

Ovo je za njih veoma važna pobeda, pošto su ostali u igri za plasman na završni turnir i sada imaju samo bod manje od drugoplasirane Češke.

Do trećeg trijumfa u ovom ciklusu, fudbaleri tzv. Kosova stigli su golovima u prvom poluvremenu.

Prvo je u 10. minutu Rahmani nakon kornera doneo vođstvo, da bi Muriki iz odbitka u 34. postavio konačan rezultat utakmice.

U drugom meču ove grupe, Engleska je deklasirala na gostovanju Bugarsku sa 6:0 i plasirala se na kontinentalni šampionat.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvih 45 minuta, a u strelce su se po dva puta upisivali Rahim Sterling i Ros Barkli, a golove su još postigli i Markus Rašford i Hari Kejn.