LŠ: Didelanž izbacio Salcburg!

Luksemburški Didelanž šokirao je šampiona Austrije Salcburg i plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izvor: AG

Autor: AG

Nakon trijumfa Luksemburžana od 1:0 u prvom meču, Salcburg je u Austriji slavio sa 4:3, ali su gosti dalje prošli zbog golova u gostima.

Didelanž je u revanšu pveo u 26. minutu golom Štajnmeca, ali se činilo da će Salcburg ipak dalje nakon što je pogocima Jančera u 28. i Hinteregera u 37. minutu vodio na poluvremenu.

Međutim, već u trećem minutu nastavka Dodelanž izjednačuje preko Joakima, a Štajnmec u 57. minutu svojim drugim golom dovodi svoj tim u novo vođstvo.

Finiš utakmice bio je veoma dramatičan, prvo su gosti ostali sa desetoricom u 74. minutu, u 81. je Silva sa penala izjednačio na 3:3, samo minut kasnije gol za 4:3 postigao je Zarate, ali Austrijanci do kraja nisu uspeli da izbegnu blamažu i ispali su.

U ostalim duelima nije bilo velikih iznenađenja. Veoma zanimljivo bilo je u na duelu Željezničar – Sarajevo iako su gosti doneli ubedljivih 4:1. Na kraju su Slovenci slavili sa 2:1, a domaći sastav završio je meč sa tri igrača manje.

LŠ, drugog kolo kvalifikacija, revanš:

Bazel (Švajcarska) - Flora Talin (Estonija) 3:0 (2:0)
Prvi meč 2:0, dalje ide Bazel.
Ekranas (Litvanija) - Šamrok Rovers (Irska) 2:1 (1:0)
Prvi meč 0:0, dalje ide Ekranas.
Zestafoni (Gruzija) - Neftči Baku (Azerbejdžan) 2:2 (2:1)
Prvi meč 0:3, dalje ide Neftči Baku.
Šerif Tiraspol (Moldavija) - Ulises Jerevan (Jermenija) 1:0 (0:0)
Prvi meč 1:0, dalje ide Šerif.
Hapoel Kirjat Šmona (Izrael) - Žilina (Slovačka) 2:0 (0:0)
Prvi meč 0:1, dalje ide Hapoel.
Salcburg (Austrija) - Didelanž (Luksemburg) 4:3 (2:1)
Prvi meč 0:1, dalje ide Didelanž.
Ventspils (Letonija) - Molde (Norveška) 1:1 (1:1)
Prvi meč 0:3, dalje ide Molde.
Šahtjor (Kazahstan) - Slovan Liberec (Češka) 1:1 posle produžetaka (1:0, 1:0)
Prvi meč 0:1, dalje ide Slovan Liberec.
Debrecin (Madjarska) - Skenderbeg (Albanija) 3:0 (1:0)
Prvi meč 0:1, dalje ide Debrecin.
Partizan (Srbija) - Valeta (Malta) 3:1 (1:0)
Prvi meč 4:1, dalje ide Partizan.
Željezničar Sarajevo (BiH) - Maribor (Slovenija) 1:2 (0:1)
Prvi meč 1:4, dalje ide Maribor.
KR Rejkjavik (Island) - Helsinki (Finska) 1:2 (0:0)
Prvi meč 0:7, dalje ide Helsinki.

U preostalim utakmicama u sredu se sastaju Helsingborg (Švedska) - TNS (Vels), Vardar Skoplje (Makedonija) - BATE Borisov (Belorusija), Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Ludogorec (Bugarska), Linfild (Severna Irska) - AEL Limasol (Kipar) i Slask Vroclav (Poljska) - Budućnost Podgorica (Crna Gora).